<![CDATA[TRICAFE - Blog]]>Tue, 01 Mar 2016 12:57:03 -0800Weebly<![CDATA[Naše posvícení]]>Wed, 16 Oct 2013 13:32:15 GMThttp://tricafe.weebly.com/blog/nae-posvcenPicture
Podpořte s námi boj proti světovému hladu. Dnes 16.10. 2013  je Světový den výživy a Člověk v tísni v jeho rámci připravil kampaň Naše posvícení. Cílem akce je upozornit na problematiku hladu ve světě a podpořit lokální trh s potravinami jako způsob boje proti němu.
Výhoda místních potravin je hlavně ta, že se nemusíme bát, zda neměla výroba našeho pokrmu negativní dopady na chudé země. V rozvojových zemích, kam mnohé nadnárodní firmy soustředí svou produkci, se tak plýtvá zdroji vody a půdy, které pak nejchudší obyvatelé světa nemohou využíz. Lokální potraviny jsou také kvalitnější, jejich distribuce je méně energeticky náročná, šetrnější k životnímu prostředí. 
Naše posvícení v TRICAFE dnes nabízí mrkvové cupcakes s máslovým krémem z českého farmářského másla a z mrkve od Mariánek, koláč z jablek z Rakovnicka, quiche se západočeskou cibulí a lesními houbami z českých luhů a hájů, polévku z jihomoravských dýní a perník s jablky z české zahrádky kousek od Prahy . Pečeno s použitím vajec z Orlických hor. 

]]>